fb
Renata Tarnopolska-Badura

Prowadzę Szkołę Języków Obcych Anglosas nieprzerwanie od 1998 roku.

Ukończyłam Nauczycielskie Kolegium Języków Obcych na Akademii Pedagogicznej w Krakowie, a następnie zdobyłam drugi fakultet na Uniwersytecie Warszawskim, w Ośrodku Studiów Amerykańskich – specjalność : kultura i biznes amerykański. W chwili obecnej specjalizuję się w uczeniu Business English, lecz podczas 24 lat mojej drogi zawodowej zdobywałam doświadczenie ucząc w przedszkolach, skawińskiej szkole podstawowej nr 2 oraz ucząc na prywatnych kursach wszelkie grupy wiekowe – moi kursanci mieli od 4 do 70 lat.

Oprócz nauczania zajmuję sie również tłumaczeniami pisemnymi i ustnymi ; na liście najważniejszych klientów mam zagraniczne stacje telewizyjne z USA i Kanady, zagraniczne firmy audytujące , stałą współpracę z AGH oraz tłumaczenia dla wielu innych firm i restauracji. Kocham język angielski, oraz wszystko co związane z kultura angielską i amerykańską.

W chwilach wolnych nałogowo czytam książki.

Krzysztof Warchoł

Mam na imię Krzysztof. Pochodzę z Bielska-Białej, lecz od wielu lat jestem już krakowianinem.

W „Anglosasie” pracuję już kilkanaście lat. Studia magisterskie ukończyłem na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim, po czym rozpocząłem pracę jako nauczyciel języka angielskiego. Pracowałem w szkole podstawowej, średniej i policealnej. Prowadziłem także kursy języka angielskiego w prywatnej szkole językowej. W 1992 r. zdałem egzamin Cambridge Proficiency in English. Ukończyłem także podyplomowe studia dla tłumaczy na Uniwersytecie Jagiellońskim w zakresie tłumaczenia pisemnego i ustnego.

Przez ponad 10 lat pracowałem jako tłumacz w dużej międzynarodowej firmie handlowej. Specjalizuję się w tekstach prawnych i biznesowych, choć mam na swoim koncie także przekłady książek i artykułów z takich dziedzin jak filozofia, teologia i nauki społeczne. Kocham wszelkiego rodzaju aktywność fizyczną i podróże. Pasjonują mnie także zagadnienia związane z religią, teologią i życiem społecznym. Śpiewam w chórze kolegiaty św. Anny w Krakowie.

Jestem żonaty. Moja żona Justyna jest rzeźbiarką. Praca w „Anglosasie” stanowi uzupełnienie mojej podstawowej profesji tłumacza. Kontakt z osobami, które uczę daje mi wiele satysfakcji i radości. Dlatego nieustannie staram się poszerzać swoją wiedzę na temat tego, jak skutecznie uczyć języka obcego.

Joanna Boroń

Hej, mam na imię Joanna i z Anglosasem współpracuję już od kilkunastu lat.

Ukończyłam Nauczycielskie Kolegium Języka Angielskiego na obecnym Uniwersytecie Pedagogicznym w Krakowie oraz na tej samej uczelni Studia Europejskie. Uczę angielskiego wszystkie możliwe grupy wiekowe, ale najwięcej czasu spędzam wśród nastolatków. Staram się ich tam zarazić nie tylko językiem angielskim, ale też pokazać, że warto coś w życiu robić z zaangażowaniem (nie tylko dla siebie, ale też dla innych) – co przejawia się w działalności Szkolnego Koła Ludzi Aktywnych.

Co robię z wolnym czasem? Czytam, piszę, podróżuję, pływam kajakiem, spaceruję z psem – oczywiście nie wszystko na raz i w dość okrojonych dawkach:)

Magdalena Wtorkiewicz

Cześć, mam na imię Magda. Pracuję jako lektor języka angielskiego już od 12 lat i nie zamieniłabym swojego zawodu na żaden inny.

Język angielski jest moim hobby i wnosi w moje życie sporo przyjemności. Ukończyłam filologię angielską na Uniwersytecie Śląskim oraz Studia Europejskie na krakowskim Uniwersytecie Pedagogicznym. Uzyskanie certyfikatu Cambridge Proficiency in English było miłym przedłużeniem studiów językowych. Mam doświadczenie w nauczaniu wszystkich możliwych grup wiekowych we wszelkich dostępnych wariantach: kursy grupowe, indywidualne a także sporo zajęć w korporacjach.

Jestem niepoprawnym molem książkowym, wielką pasjonatką kultury brytyjskiej i niestrudzonym podróżnikiem.

Magdalena Wróbel

Ukończyłam studia literaturoznawcze na Uniwersytecie Stendhala w Grenoble, uzyskując dyplom maitrise lettres modernes. Znajomość języka francuskiego pogłębiałam nie tylko podczas rocznego stypendium naukowego we Francji, ale również w Instytucie Francuskim w Krakowie. Posiadam dyplom DALF C1.

Od sześciu lat prowadzę kursy z języka francuskiego na różnym poziomie zaawansowania, zarówno dla klientów indywidualnych, jak i dla firm. Przez dwa lata pracowałam też we francuskiej firmie, mając codzienny kontakt z klientem francuskojęzycznym.

Aleksandra Kacica

Hello! Nazywam się Aleksandra Kacica i jestem absolwentką filologii orientalnej na Uniwersytecie Jagiellońskim. Posiadam siedmioletnie doświadczenie w nauczaniu języka angielskiego, uczyłam zarówno dzieci jak i dorosłych. W nauce stawiam na zrównoważony rozwój wszystkich umiejętności językowych – słuchania, czytania, pisania i mówienia. Nauczanie to moja pasja i sprawia mi wiele radości, jest to też dla mnie obowiązek, do którego staram się zawsze podchodzić maksymalnie sumiennie.

W wolnych chwilach czytam reportaże, książki podróżnicze a także literaturę historyczną. Interesuję się również kulturą krajów azjatyckich. 

Andy Snook

My name is Andy. I was educated in my home land of England in a city called Newcastle. My education gained me qualifications in both English language and English literature. 2 years ago I came to Poland and since arriving I discovered a new ambition of becoming a native speaker for those aiming to develop their English speaking skills.

Personally, I have a great interest in music, movies, documentaries, graphic novels and video games.

Having worked with individuals who required help in developing life skills, I discovered my greatest passion of helping others improve their knowledge, skills and self confidence.

Beata

Z wykształcenia i zamiłowania rusycystka. Absolwentka filologii wschodniosłowiańskiej UJ. Moje zainteresowania skupiają się wokół szeroko rozumianej kultury. Fascynuje mnie bizantyńska sztuka sakralna, literatura rosyjska od baśni i bajek po klasykę XIX i XX wieku. Uwielbiam podróżować i poznawać ludzi.