Z ostatniej chwili:

CENTRUM MECZOWE 11 maj, 2013 14:00

Kozły
Poznań
39
13 I 0
12 II 7
14 III 0
0 IV 0
- OT -
7
Steelers
Będzin
rozwiń ͮ
 

Kozły wygrywają, Steelers poddają

Opublikowano dnia: 11 maj 2013 | Komentarze: 0

W rozegranym w sobotę 11 maja meczu 6. kolejki Topliga Kozły Poznań pokonały drużynę Zagłębie Steelers Interpromex 39:7. Mecz zakończył się w trzeciej kwarcie, gdy Hutnicy odmówili kontynuowania gry.

Mecz od samego początku układał się po myśli gospodarzy, którzy szybko zdobyli przyłożenie po pięknym, 38-jardowym podaniu nowego rozgrywającego Jeffrey’a Corleone Legree  do Ivana Pavlovica. To nie był koniec popisu tego duetu, ponieważ jeszcze w tej samej kwarcie gracze ci zdobyli kolejny touchdown. Po skutecznym podwyższeniu Szymona Barczaka, po pierwszej kwarcie drużyna z Wielkopolski prowadziła 13:0.

Jestem zszokowany tak nieoczekiwanym zakończeniem spotkania. Zapis wideo z meczu zostanie wnikliwie przeanalizowany przez zarząd Wydziału Sędziowskiego. Czekamy na raporty sędziów, ale także na oświadczenie zarządu klubu Kozły Poznań. Na podstawie tych materiałów zostaną wyciągnięte stosowne konsekwencje dyscyplinarne.
Jędrzej Stęszewski, prezes PLFA

Kozły oprócz skutecznej grze w ofensywie wykazały się dobrą i twardą grą w obronie. Dzięki temu w drugiej kwarcie poznanianie zdobyli kolejne dwa przyłożenia. Hutnicy byli w stanie odpowiedzieć tylko jedną akcją punktową, gdy precyzyjne podanie Travisa Taylora wykorzystał Mariusz Ostapowicz. Do przerwy gospodarze prowadzili 25:7.

Trzecia kwarta ponownie należała do Kozłów. Swoje trzecie przyłożenie w meczu zdobył najlepszy gracz na boisku Ivan Pavlovic. Drużyna z Wielkopolski zdobyła też touchdown po akcji powrotnej po przechwycie. 40-jardowym zagraniem popisał się Szymon Barczak.

Po tej akcji doszło do niecodziennej sytuacji. Niezadowolony z postawy sędziów trener gości Jason Blasko, ku zaskoczeniu zespołu Kozłów, nakazał Hutnikom opuścić boisko. W tej sytuacji sędzia główny zakończył mecz.

- Jestem zszokowany tak nieoczekiwanym zakończeniem spotkania. Zapis wideo z meczu zostanie wnikliwie przeanalizowany przez zarząd Wydziału Sędziowskiego. Czekamy na raporty sędziów, ale także na oświadczenie zarządu klubu Kozły Poznań. Na podstawie tych materiałów zostaną wyciągnięte stosowne konsekwencje dyscyplinarne - skomentował Jędrzej Stęszewski, prezes Polskiej Ligi Futbolu Amerykańskiego. - Błędy sędziów zdarzają się i zdarzać się będą. Jeśli doszło do pomyłek jestem więcej niż przekonany, że absolutnie nie były intencjonalne. Zdaniem Kozłów Hutnicy nie byli dzisiaj skrzywdzeni decyzjami arbitrów. Osobiście ubolewam, że mecz został przerwany. To bardzo smutny dzień dla futbolu amerykańskiego w Polsce - dodał Stęszewski.

 - Mecz ułożył się dla nas bardzo dobrze i odnieśliśmy pewne zwycięstwo. Steelers poprawili swoją grę po zmianie rozgrywającego. Zmiana ta sprawiła, że goście zdobyli przyłożenie - skomentował Marcin Franke, Game Day Manager Kozłów Poznań.

W drużynie gospodarzy na wyróżnienie zasłużyła cała formacja defensywna, która bardzo szybko zatrzymywała akcje biegowe rywali. W ofensywnie wyróżnił się duet Jeffrey Corleone Legree - Ivan Pavlovic. Zawodnicy ci mieli udział w 4 z 6 przyłożeń zdobytych przez Kozły.

Dzięki trzeciemu zwycięstwu w sezonie Kozły mają równą liczbę punktów z zajmującymi drugie miejsce Orłami z Warszawy. Dwie porażki z Eagles oznaczają, że poznanianie po zakończeniu sezonu zasadniczego muszą mieć o jedną wygraną więcej od drużyny ze stolicy by awansować do play-off. Kozły w sobotę nie tylko wygrały trzeci mecz w tym sezonie, ale także trzecie starcie ze Steelers w historii zmagań tych drużyn.

Porażka była trzecią w sezonie dla Hutników. Steelers zajmują trzecie miejsce w Grupie Południowej Topligi.

Kolejny mecz ligowy Kozły rozegrają 19 maja, gdy w Poznaniu podejmą Devils Wrocław. Dzień wcześniej w Będzinie Hutnicy podejmą niepokonaną w tym sezonie drużynę Seahawks Gdynia.


Kozły Poznań - Zagłębie Steelers Interpromex 39:7 (13:0, 12:7, 14:0, 0:0)

I kwarta
6:0 przyłożenie Ivana Pavlovica po 38-jardowej akcji po podaniu Jeffrey’a Corleone Legree
13:0 przyłożenie Ivana Pavlovica po 15-jardowej akcji po podaniu Jeffrey’a Corleone Legree (podwyższenie za jeden punkt Szymon Barczak)

II kwarta
19:0 przyłożenie Jeffrey’a Corleone Legree po 2-jardowej akcji biegowej
19:7 przyłożenie Mariusza Ostapowicza po 32-jardowej akcji po podaniu Travisa Taylora (podwyższenie za jeden punkt Dominik Sikora)
25:7 przyłożenie Bartosza Trawińskiego po 35-jardowej akcji po podaniu Jeffrey’a Corleone Legree

III kwarta
32:7 przyłożenie Ivana Pavlovica po 44-jardowej akcji po podaniu Jeffrey’a Corleone Legree (podwyższenie za jeden punkt Szymon Barczak)
39:7 przyłożenie Szymona Barczaka po 40-jardowej akcji powrotnej po przechwycie (podwyższenie za jeden punkt Szymon Barczak)


MVP meczu: Ivan Pavlovic (skrzydłowy Kozłów Poznań)

Mecz obejrzało 100 widzów.

 

Kto jest faworytem?

Przewidywania kibiców
Twoje przewidywania
DUŻA PRZEWAGA DUŻA PRZEWAGA
65% do 35% (102 głosów)

TABELA

Grupa Północna

p. ZESPÓŁ M Z/P +/- PKT
1. Seahawks 10 8/2 224 16
2. Eagles 10 7/3 235 14
3. Kozły 10 4/6 -32 8
4. Spartans 10 0/10 -513 0

Grupa Południowa

p. ZESPÓŁ M Z/P +/- PKT
1. Devils 10 9/1 267 18
2. Giants 10 8/2 360 16
3. Rebels 10 2/8 -251 4
4. Steelers 10 2/8 -290 4

Sonda

Która drużyna zajmie ostatnie miejsce premiowane awansem do play-offs?